, 28. , : Antoņina, Ninona, Oksana, Ņina

Kuldīgā jauns ugunsdzēsēju auto (0)

Beidzot arī Kuldīgas ugunsdzēsēji ieguvuši jaunu automašīnu – autocisternu Renault, ziņo laikraksts "Kurzemnieks".

Iepriekšējā, ZIL, saņemta 2000. gadā, bet pārējās jau ir vairāk nekā 20 gadu vecas.

 

Jauno auto žurnālistiem izrādīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Kuldīgas brigādes vada komandiera vietnieks Uldis Dadzis. Cisternā ietilpst trīs kubikmetri ūdens, to iespējams sūknēt divos režīmos. Dzēšot ar 6 – 7 atmosfēru spiedienu, sūkņa ražība ir ap trim kubikmetriem ūdens minūtē. Augstspiediena sūknis ūdeni dzīs ar 40 atmosfēru spiedienu – tik spēcīga strūkla daudz efektīvāk noslāpēšot liesmas, izlietojot tikai 250 litru minūtē. U.Dadzis atzīst, ka sevišķi svarīgi tas ir, strādājot telpās un dzēšot degošas automašīnas.

 

Kabīnē ir sešas sēdvietas: divas priekšā un četras aizmugurē. Katra sēdekļa aizmugurē atrodas elpošanas aparāts – balons un maska. Salonā visu laiku tiek uzlādēti vairāki spēcīgi rokas lukturi (garāžā auto tiek pieslēgts 230 V tīklam). Auto apgādāts ar rāciju, datoru un satelītnavigācijas iekārtu, vēl tikai jāsagādā atbilstoša karte. Aprīkojumā (tas izmaksājis ap 100 000 latu) ietilpst dažādas šļūtenes un stobri, firmas Holmatro hidraulisko instrumentu komplekts, trīsfāžu ģenerators, dūmu sūknis, motorzāģis un griezējs, virs jumta paceļams masts ar prožektoriem, saliekamas kāpnes. Dīzeļdzinējs ar turbīnu (tā jauda – 370 zirgspēku) ļaus sasniegt ātrumu 150 km/st. Diemžēl auto ir tikai četri riteņi. Lai gan abi tilti ir velkoši, lielais svars (19 tonnu) traucēšot iebraukt lauku ceļos. „Tāpēc uz laukiem sūtīsim veco mašīnu,” saka Kuldīgas brigādes komandieris Dzintars Pakalns un piebilst, ka jaunā autocisterna kuldīdzniekiem tikusi ar rajona padomes atbalstu, piešķirot naudu depo durvju paaugstināšanai, citviet kolēģi palikuši bešā, jo tās izrādījušās pārāk zemas.

 

Dz.Pakalns sola, ka auto ne vēlāk kā pēc mēneša būs ierindā: „Šobrīd notiek intensīva jaunās automašīnas apgūšana, katra maiņa mācās ar to rīkoties, pēta aprīkojumu. Tikko mācības būs galā, nekavēsimies to laist darbā.” Renault ražotais auto pārbūvēts un nokomplektēts Polijā.

 

Vienīgā detaļa, par ko Kuldīgas glābēji smaida, ir pakāpieni, uz kuriem ir uzlīmes ar svara ierobežojumu – 80 kg. Dz.Pakalns smejas, ka esot nopirkuši svarus, lai noteiktu, kurš vīrs drīkstēs pakāpienus izmantot. Galu galā glābēju dzīvsvara samazināšanos veicināšot arī apcirptā pārtikas devas kompensācija. 

 


 

  • : 0

»