, 23. , : Venija, Vanda, Veneranda

Latvijas hokeja valstsvienība brauc uz Vankūveru (0)

Latvijas hokeja valstsvienība Vankūveras olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīra F grupas pēdējā spēlē Rīgā ar 4:1 pārspēja Itālijas izlasi, tādējādi izcīnot iespēju trešo reizi piedalīties Olimpiskajās spēlēs. Latvijas komandā par mača labāko spēlētāju tika nosaukts Jānis Sprukts.

Jau mača sākumā laukuma saimnieki izveidoja pāris labu izdevību izvirzīties vadībā, taču gan pēc Mārtiņā Cipuļa izgājiena viens pret vienu, gan pēc Aigara Ciprusa metiena no vārtu priekšas pārāks bija itāļu vārtsargs Tomass Tragusts.

Devītajā minūtē „Arēnā Rīga” varēja uzgavilēt sanākušie Latvijas komandas līdzjutēji. Itālija kļūdījās savā aizsardzības zonā, ko izmantoja Jānis Sprukts, apslidojot vārtus un atdodot teicamu piespēli Ģirtam Ankipānam, kurš meta nekļūdīgi – 1:0.

Tieši trešdaļas vidū Mārtiņš Cipulis vairākumā pielaboja Kristapa Sotnieka metienu no zilās līnijas, panākot mājiniekiem dubultu pārsvaru. Piespēles Cipulim veica jau pieminētais Sotnieks un Aigars Cipruss.

Neilgi pēc tam viesi rezultāta starpību varēja samazināt, taču viņu mestā ripa pretuzbrukumā trāpīja pa Sergeja Naumova sargāto vārtu stabiņu.

Turpinājumā Latvijas vienība izveidoja vēl pāris izdevību palielināt rezultāta starpību, bet allaž vietā bija Itālijas komandas vārtsargs. Rezultāts pēc nospēlētām 20 minūtēm - 2:0 par labu Latvijai.

Otrajā trešdaļā spēles temps bija krities, bet pārsvars joprojām piederēja Latvijas valstsvienībai.

35. minūtē Mārtiņš Karsums jau trešo reizi lika uzgavilēt Latvijas līdzjutējiem, gūstot savus ceturtos vārtus turnīrā. Demonstrējis lielisku individuālo meistarību, Karsums pēc Jāņa Sprukta piespēles izgājienā mazākumā viens pret vienu pārspēja Tragustu, raidot ripu starp viņa kājsargiem – 3:0.

Neveiksmīgi mūsu komandai iesākās izšķirīgā trešdaļa, jo jau perioda pirmajā uzbrukumā viesu spēlētājs Džulio Skandella vairākumā pārspēja Sergeju Naumovu, tādējādi samazinot rezultāta starpību - 1:3.

Itālijas komandas prieki bija īsi. Teicamu kombināciju aiz pretinieku vārtiem iesāka pirmo vārtu autors Ģirts Ankipāns, atspēlējot piespēli Jānim Spruktam, kas to tālāk adresēja Laurim Dārziņam, kura mestā ripa Tragustam izrādījās netverama – 4:1.

Turpinājumā rezultāts vairs nemainījās, kas nozīmē, ka Latvija brauc uz Kanādu. Sveicam ar to!!!!!