, 5. , : Edīte, Andžs, Andžejs, Esmeralda

Latvija soļa attālumā no Vankūveras (0)

Vankūveras olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīra F grupas spēlē Rīgā, Latvijas hokeja valstsvienība ar 4:2 uzvarēja Ukrainas izlasi, tādējādi sperot platu soli kārotā mērķa virzienā. Latvijas izlasē par labāko spēlētāju tika nosaukts Sergejs Naumovs.

Pēc ne visai pārliecinošās Edgara Masaļska vakardienas spēles pret Ungārijas izlasi, Latvijas valstsvienības galvenais treneris Oļegs Znaroks vārtus šodien uztiēja sargāt Sergejam Naumovam.

Jau spēles sākumā (4’) mūsu komandas trieciena maiņa ar Jāni Spruktu un Mārtiņu Karsumu priekšgalā izveidoja pirmo bīstamo epizodi pie viesu vārtiem, taču savā vietā bija Ukrainas vārtsargs.

Tāpat arī turpinājumā pārsvars piederēja mūsu vienībai (izņemot brīžos, kad atradāmies mazākumā), bet diemžēl 19. minūtē ar ceturto piegājienu vairākumā viesi atklāja spēles rezultātu. Vienīgos vārtus Naumova sargātajā cietoksnī iemeta ukraiņu aizsargs Andrijs Srjubko. Rezultāts pēc aizvadītām 20 minūtēm bija 1:0 viesu labā.

Otrās trešdaļas sākumā Latvija ieguva tiesības spēlēt lielajā skaitliskajā vairākumā (5:3), taču visas laukuma saimnieku mestās ripas veiksmīgi atsita Igors Karpenko.

Nākošajā vairākumā Latvija savu izdevību izmantoja. Pēc teicamām Oļega Sorokina un Miķeļa Rēdliha piespēlēm savus trešos vārtus turnīrā no vārtu priekšas guva Mārtiņš Karsums, tādējādi izlīdzinot mača rezultātu – 1:1.

Spēles 34. minūtē rupju ukraiņu kļūdu viņu aizsardzības zonā, vārtu guvumā pārvērta Miķelis Rēdlihs, kurš Karpenko pārspēja ar ļoti precīzu metienu vārtu augšējā devītniekā – 2:1.

Turpinājumā, demonstrējot lielisku meistarību, pāris reizes Latviju no vārtu zaudējuma glāba Sergejs Naumovs.

Spēles 48. minūtē mājinieku pārsvaru pēc Aigara Ciprusa piespēles aizturētā soda laikā dubultoja Aleksandrs Ņiživijs – 3:1. Pēc trešā vārtu guvuma Latvijas valstsvienība nedomāja apstāties un turpināja aktīvu uzbrukt, pilnībā kontrolējot mača gaitu.

Sajutuši zaudējuma tuvumu Ukrainas hokejisti sāka spēlēt asāk un rupjāk, mēģinot ko glābt un vienā no epizodēm ukrainis saņēma 20 minūšu disciplināro sodu, kuram līdz ar to spēle bija beigusies.

Rezultāta starpību minūti un 12 sekundes līdz perioda beigām vairākumā samazināja Sergejs Kļimentjevs, taču punktu spēlei pielika Jānis Sprukts, kurš pēc Mārtiņa Karsuma piespēles 15 sekundes līdz mača beigām ripu raidīja tukšajos Ukrainas izlases vārtos.

Latvijas izlase - Ukrainas izlase 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)

Soda minūtes: Latvijas izlase - 30, Ukrainas izlase – 48

Vārtu guvēji: Andrijs Srjubko (19’), Mārtiņš Karsums (25’), Miķelis Rēdlihs (34’), Aleksandrs Ņiživijs (48’), Sergejs Kļimentjevs (58'), Jānis Sprukts (59')

Atgādinām, ka 2010.gada Vankūveras olimpiskajām spēlēm kvalificēsies tikai grupas uzvarētāji.

Latvijas izlase līdz šim olimpiskajās spēlēs ir piedalījusies divas reizes - 2002.gadā Soltleiksitijā Latvija palika devītajā vietā, bet 2006.gada Turīnas olimpiskajās spēlēs ierindojās pēdējā, 12.pozīcijā.

Latvijas valstsvienības sastāvs olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā Rīgā

Vārtsargi: Edgars Masaļskis (Dīsburgas "Fuchse"), Ervīns Muštukovs, Sergejs Naumovs (abi Rīgas “Dinamo”).

Aizsargi: Jānis Andersons (Triņecas "Ocelari"), Guntis Galviņš (Rīgas “Dinamo”), Aleksandrs Jerofejevs (Ņižņekamskas "Ņeftehimik"), Arvīds Reķis (Volfsburgas "Grizzly Adams"), Georgijs Pujacs, Krišjānis Rēdlihs, Oļegs Sorokins, Kristaps Sotnieks (visi Rīgas “Dinamo”).

Uzbrucēji: Ģirts Ankipāns, Aigars Cipruss, Mārtiņš Cipulis, Lauris Dārziņš (visi Rīgas “Dinamo”), Guntis Džeriņš ("MHC Martin"), Mārtiņš Karsums (Providensas "Bruins"), Aleksandrs Ņiživijs (Rīgas “Dinamo”), Miķelis Rēdlihs, Aleksejs Širokovs (abi Rīgas “Dinamo”), Jānis Sprukts (Ročestras "Americans"), Juris Štāls ("Rīga 2000"), Herberts Vasiļjevs (Krēfeldes "Pinguine").

Svētdiena: Latvija – Itālija, pārraides sākums LTV7 plkst. 16.30, spēles sākums 17.00.

Dienas pirmajā mačā Itālijas izlase ļoti pārliecinoši ar 4:1 (2:0, 1:0, 1:1) pārspēja Ungārijas valstsvienību, kas jau ir izstājusies no cīņas par ceļazīmi uz olimpiskajām spēlēm Vankūverā.