, 5. , : Edīte, Andžs, Andžejs, Esmeralda

Izveidota interneta vietne glābvalsti.lv (2)

Šodien darbu uzsāka interneta vietne glābvalsti.lv, kurā ikviens tiek aicināts izteikt savu viedokli par to kādas personas vēlētos redzēt Latvijas Republikas 10. Saeimā un valdībā.

 
Kā potenciāli valsts vadītāji visvairāk minēti: valsts kontroliere Inguna Sudraba, žurnālisti Māris Zanders un Jānis Domburs, eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga, bijušais KNAB vadītājs Aleksejs Loskutovs, KNAB priekšnieka vietniece Juta Strīķe, premjers Ivars Godmanis, Ventspils mērs Aivars Lembergs, ekonomiste Raita Karnīte, Latvijas Bankas vadītājs Ilmārs Rimševics. Sarakstā minēti arī daudzi esošie un bijušie politiķi, žurnālisti, sabiedrībā pazīstami uzņēmēji.
 
Sākotnēji bija iespējams nobalsot arī par tādām kandidatūrām kā ASV prezidents Baraks Obama, aktieris Čaks Noriss, kā arī par "Sevi", tomēr vēlāk šie vārdi no saraksta tika dzēsti, kas acīmredzot liecina, ka vietnes veidotājas Vita Šteina un Elija Krauze šo balsojumu uztver ar lielu nopietnību.
 
www.glābvalsti.lv autores uz šādu rīcību mudinājušas pēdējā laika ekonomiskās un politiskās norises valstī, uzticības trūkums varas pārstāvjiem, valdības locekļu pieredzes trūkums vadīt reālu uzņēmējdarbību, kā arī apstāklis, ka valdība šobrīd komunikācijā ar sabiedrību ir ieņēmusi pozīciju ‘pret’.
 

Balsojuma rezultātā tiek plānots izveidot potenciālo valsts vadītāju sarakstu, ar ko iepazīstināt plašāku sabiedrību. Gadījumā, ja izvēlētās personas piekritīs, tiks organizēta tikšanās ar esošās varas pārstāvjiem, lai pārrunātu iespēju kļūt par sociālajiem partneriem vai jaunu politisku spēku.

 

 

 


 

  • : 0

»