, 25. , : Rodrigo, Rauls

Šorīt sākas jaunais Vērša gads (0)

Saskaņā ar Austrumu mēness kalendāru, šodien pulksten 9.55 iestājas jaunais Vērša gads, kas ilgs līdz pat 2010. gada 14. februārim!

 

Kā cēlusies leģenda?

Austrumu tautu mēness kalendāru sastāda pēc senas leģendas, saskaņā ar kuru Buda, pirms aiziešanas no šīs zemes, uzaicināja pie sevis ierasties visus dzīvniekus.
Atnāca tikai 12 dzīvnieki un Buda uzdāvināja katram no tiem pa vienam valdīšanas gadam, tādā secībā, kādā dzīvnieki pie Budas atskrēja – Žurka, Vērsis, Tīģeris, Trusis, Pūķis, Čūska, Zirgs, Aita, Pērtiķis Gailis, Suns, Cūka.
 
Kāds ir Vērsis?
Vērsis vieš uzticību: Vērsis ir cienīgs, nosvērts, precīzs un metodisks. Viņa pamatvērtības ir darbs, ģimene un dzimtā zeme.
Vērsis ļoti mīl savu ģimeni un vaiga sviedros strādā, lai nodrošinātu tās labklājību. Vērsim patīk pavadīt laiku savās mājās, ģimenes lokā, kur omulīgo Vērsi ieskauj mājīgums, ērtības, skaistas un gaumīgas lietas, gadu gaitā izkoptas tradīcijas.
Vērsim piemīt gaišs prāts, iekšējs miers un humora izjūta. Vērsis ir sirsnīgs un godprātīgs, atvērts un draudzīgs. Vērsis nemeklē lētu popularitāti un savas ieceres īsteno ilgi un pacietīgi strādājot. Romantiskas noskaņas praktiski noskaņotajam Vērsim uzdzen garlaicību.
Vērsis ir ietiepīgs dzīvnieks, kas necieš izmaiņas ierastajā lietu kārtībā. Aizstāvot savu taisnību vērsis var kļūt dumpīgi noskaņots pret kolēģiem un augstākstāvošiem. Vērsi ir grūti nokaitināt, ja tas tomēr notiek, var sākties īsts rodeo un vērša ceļā netiek saudzēts neviens.
 
Kā pielabināt Vērsi?
Nākamais būs Zemes Vērša gads. Zemei atbilst dzeltenā krāsa, tāpēc šo gadu dēvē arī par dzeltenā vai zelta Vērša gadu. Zemes stihija raksturojas ar savu apdomīgumu un vēlmi pēc stabilitātes, tomēr var gadīties arī “segas vilkšana uz savu pusi”.
Visticamāk, ka mēs šogad atgriezīsimies pie latviešiem gadu simtos svarīgām vērtībām: savas zemes, stipras ģimenes, darba tikuma un savrupības. Vienlaikus aktivizēsies sabiedriskas kustības, kas sludinās jaunas vērtības.
Ļoti iespējams, ka, lai līdzīgi lēnīgajam „rukātājam” Vērsim nopelnītu maizes riecienu, mums šogad nāksies strādāt līdz pat spēku izsīkumam un pat vēl vairāk.
Lai pielabinātos Vērsim, šogad: iedarbini prātu paātrinātā režīmā, esi atsaucīgs, apkop savu īpašumu, sargā ģimenes pavardu, ievēro likumus un nepamet Dzimteni.
Visvairāk Vērsi iepriecinās reālisms, oriģināla domāšana, optimisms un veselīga ironija. Un ja vērsis Tevi iemīlēs, tas kļūs maigs, padevīgs un Tev bezgalīgi uzticīgs.
 

 

 


 

  • : 0

»