, 25. , : Rodrigo, Rauls

Vannas – labam garastāvoklim, veselībai un skaistumam (0)

Veselības kopšanā un slimību ārstēšanā dažādām vannām ir liela nozīme. Tās ir sāpju remdētājas, slimību dziedinātājas, muskuļu un dziedzeru darbības ierosinātājas, atspirdzinātājas un garastāvokļa uzlabotājas. Vannas ir dažādas un tiek pielietotas dažādiem nolūkiem.

 

Aukstas kāju vannas
derīgas pret galvas, zobu, reimatiskām locekļu sāpēm, plaušu, kakla, pūšļa, nieru un acu slimībām, cietu vēderu, bezmiegu, bet sevišķi līdz aukstām un svīstošām kājām. Vannas ņem līdz potītēm 2-4 minūtes. Pēc tam kājas pamatīgi noberž ar dvieli un uzvelk siltas zeķes. Vislabāk pēc šīs vannas uzreiz doties pie miera.

Aukstas vannas visam ķermenim
12.5-18.5oC vēss ūdens paātrina vielmaiņu, atdzīvina un stiprina nervu sistēmu, veicina muskuļu un dziedzeru darbību, norūda miesu un uzlabo garastāvokli. Drudža slimniekiem tās pazemina temperatūru. Vannā drīkst uzturēties 2-5 minūtes. Aukstas vannas nedrīkst lietot sirds slimnieki.

Dubļu vannas
Tās gatavo no jūras dubļiem. Šīs vannas nomierina nervu sistēmu, dziedē sieviešu slimības, reimatismu, podagru, kaulu tuberkulozi un citas slimības. Šo vannu vēlamā temperatūra ir 30-35oC.

Dūņu vannas
Dūņu vannas organismu neuzbudina un tās var lietot salīdzinoši augstā temperatūrā – no 30 līdz 38oC, kas nepieciešama ieilgušu slimību ārstēšanai. Peldes ilgums parasti ir no 15 līdz 30 minūtēm. Dūņu vannas parasti pieejamas dažādās skaistumkopšanas un ārstniecības iestādēs.

Gaisa vannas
Šīs vannas regulē miesas siltumu, veicina ādas darbību, norūda organismu, stiprina nervus un rada labsajūtu. Tās lieliski pasargā no saaukstēšanās. Gaisa vannas iesaka pieņemt siltās, labi vēdinātās telpās. Jāizģērbjas kailam un apmēram 10 minūtes jāstaigā un jākustas. Vasarā gaisa vannas var pieņemt ārpus telpām. Labākā gaisa vannošanās ir rītos uzreiz pēc piecelšanās un vakarā pirms miega. Gaisa vannas nedrīkst izmantot stipri novājināti cilvēki un sirds, nieru un nervu slimnieki.

Ģērvielu vannas
Tās ņem kā pusvannas, 40-45oC, ne ilgāk kā vienu stundu. Sagatavošanai ņem ozolmizas vai to ekstraktu, vai arī ģērskābi (tanīnu) tīrā veidā. Ozolmizu vietā var izmantot arī vītola, šķetras vai gobas mizas. Šīs vannas palīdz pret kaulu sāpēm, reimatismu, vielmaiņas, ādas un dažādām sieviešu slimībām.

Karstas kāju vannas
To temperatūra ir 30-32oC. Šīs vannas kopā ar sāli un pelniem noder asiņu atvilkšanai no galvas un krūtīm. Vannas ilgums ir 15 minūtes. Pēc tam kājas nomazgā aukstā ūdenī.

Karstas roku vannas
To temperatūra ir 32.5-40oC. Šīs vannas ļoti ieteicamas nogurušām rokām pēc ilgstošas rakstīšanas. Tās atvieglo arī migrēnu. Pēc vannas pieņemšanas rokas viegli pamasē. Ieteicamais vannas ilgums 10-15 minūtes.

Sāls vannas
Veicina vielmaiņu, rosina nervu darbību un dziedē daudzas citas slimības, tai skaitā, aptaukošanos, dzelteno kaiti, ādas slimības, elpošanas, sirds un gremošanas orgānu kaites, dažādus iekaisumus, mazasinību, ginekoloģiskās slimības, kā arī reimatismu. Jo stiprāks sāls sastāvs, jo spēcīgāka būs vannas iedarbība.

Saules vannas
Tās ir ļoti spēcīgs un iedarbīgs dziedniecības līdzeklis pret visām kaitēm un slimībām. Tās var ņemt istabā saulē pie atvērta loga, izģērbjoties un ļaujot piekļūt saulei no visām pusēm. Protams, vislabākās saules vannas būs brīvā dabā, aizvējā guļot, stāvot vai pastaigājoties. Vislabāk saules vannas pieņemt tukšā dūšā, ilgumā līdz vienai stundai. Stiprā saulē jāapsedz galvu, lai pasargātu sevi no saules dūriena. Pēc saules vannām ieteicamas ūdens vannas.

Sausas kāju vannas
Vannai ņem kārtīgi sakarsētas klijas un ieber traukā. Ieliek kājas un tur tik ilgi, līdz klijas atdziest. Pēc tam uzvelk siltas zeķes un dodas gultā. Šīs vannas lieliski palīdz satūkušām kājām.

Siena gružu vannas
Tās līdz pret asins pieplūdumiem galvā un krūtīs, kuņģa un krūšu kaitēm, sāpīgām menstruācijām, kaulu un galvas sāpēm un reiboņiem. Vannas pagatavošanai ņem pāris saujas siena gružu, tos izsautē divos litros ūdens, piemet sauju sāls un sauju pelnu. Karsto novārījumu pēc vajadzības atšķaida ar aukstu ūdeni. Kājas liek līdz pusstilbiem apmēram 37oC temperatūrā un peldi notur 15 minūtes.

Sinepju kāju vannas
Remdenam ūdenim pieber 1-2 saujas sāls un 30g saberztu sinepju sēklu. Vēlamā temperatūra ir apmēram 37oC. Kājas liek sagatavotajā vannā līdz potītēm un tur 15 minūtes. Pēc tam noberž ar vilnas drēbi un silti saģērbj. Vannas ieteicamas pirms nakts miega. Tās ieteic pret galvas sāpēm, reiboņiem, elpas trūkumu, krūšu un muguras sāpēm, pret kuņģa kaitēm un sāpīgām menstruācijām.

Skuju ekstrakta vannas
Tās nomierina un stiprina nervu sistēmu. To sagatavošanai ņem skuju ekstraktu, liepziedus vai citas smaržīgas zālītes, 100g sēra un 3kg jūras sāls uz vannu.

Smaržīgās vannas
Vannas ūdenim pielej dažādu smaržīgu zāļu novārījumus vai eļļas, piemēram, piparmētras, lavandu, bērzu jaunās lapiņas u.c. Šīs vannas tīra asinis un āda, rada patīkamas sajūtas un palīdz dziedēt dažādas kaites.

Tvaika vannas
Tās lieliski noder sejas ādas kopšanai. Lai pagatavotu tvaika vannu, ņem sauju liepziedu, rozmarīna vai kumelīšu, liek mazgājamā bļodā un pārlej ar verdošu ūdeni. Tad pārliecas pār bļodu un tur seju karstos tvaikos. Lai iegūtu vēl karstākus garaiņus, traukā var ielikt sakaitētu akmeni. Tvaika vannu pieņem 8-12 minūtes. Pēc tam seju nomazgā aukstā, ar citrona sulu atšķaidītā ūdenī.

Vēsas sēdvannas
Sēdvannu temperatūra ir 18-27oC un ieteicamais ilgums 5-15 minūtes. Tās ieteicamas pret hemoroīdiem, kā arī pie dažādām kuņģa, zarnu, aknu, liesas, nieru, pūšļa un ginekoloģiskām saslimšanām.

Vēsas vannas
Tās lietojamas ikdienas peldēm cilvēkiem, kam vasarās nav pieejams atklāts ūdens. Vannu temperatūra ir 18.5-27.5oC. Šīs vannas ieteicamas kuņģa, zarnu, aknu, liesas, nieru, pūšļa un ginekoloģisko slimību slimniekiem. Vannas ilgums 5-15 minūtes.
 


 

  • : 0

»