, 18. , : Erlends, Erlens, Ronalds, Lūkass, Rolands, Rolanda

Pirmo reizi notiks Lasīšanas diena: vienlaikus iecienītākās grāmatas lasīs visā Latvijā (0)

Pirmo reizi Latvijā 29. maijā norisināsies Lasīšanas diena, kas pie savām iecienītākajām grāmatām pulcēs iedzīvotājus visā Latvijā.

Ar mērķi atgādināt par lasītprieku un lasīšanas saistību ar emocionālo inteliģenci, bērni, jaunieši, pieaugušie, ģimenes, uzņēmumu darbinieki ir aicināti iesaistīties Lasīšanas dienā, veltot piecpadsmit minūtes savai mīļākajai grāmatai, vienlaikus lasot to kopīgi ar pārējiem Lasīšanas dienas dalībniekiem.
„Lasīšana ir pamatprasme, kas jāapgūst bērnībā un pusaudža gados, lai būtu iespēja dzīvot laimīgu un pilnvērtīgu dzīvi. Tā ir pamatprasme, kas nepieciešama gandrīz katrā dzīves jomā. Ja lasīšana sākas ar ābeci un vārdu burtošanu, tad lasītprasme sākas ar izlasītā izpratni. Pētījumi vēsta, ka lasīšana ir saistīta ar apmierinātību ar dzīvi, iekļaušanos darba tirgū, sabiedrisko aktivitāti un pilsonisko izpausmi. Tādēļ pieaugušo cilvēku uzdevums pievērst bērnu un pusaudžu uzmanību lasītprasmes nozīmei un mudināt ikvienu lasīt, praktiski parādot to ar personīgo piemēru arī Lasīšanas dienas laikā. Aicinot ikvienu Latvijas iedzīvotāju, mammu, tēti, vecmāmiņu vai vectētiņu, skolotāju, draugu vai paziņu, piedalīties Lasīšanas dienā. Vēlamies atgādināt, ka katram no mums ir kāda mīļa grāmata, kurai joprojām ir vērtība mūsu dzīvē un to, ka lasīt kopā ir aizraujoši,” norāda Latvijas Universitātes projekta vadītāja Gunta Kraģe, aicinot ikvienu savā skolā vai pilsētā iedvesmot citus un izvēlēties lasīšanas vietu kopīgai dalībai Lasīšanas dienā.

Ikviens ir aicināts izvēlēties mīļāko grāmatu, izvēlēties piemērotāko vietu, uzaicināt lasāmbiedrus un dalīties lasītpriekā trešdienā, 29. maijā no plkst. 12.00 līdz plkst. 12.15 no jebkuras vietas Latvijā.

Lasīšanas dienu aizsāks Latvijas Universitātes rektora Mārča Auziņa uzruna tiešraidē, ko varēs vērot vietnē www.lu.lv, no Latvijas Universitātes Bibliotēkas plkst. 11.45, lai plkst. 12.00 dotu kopīgu startu Lasīšanas dienas 15 minūtēm visā Latvijā.

Tāpat ikviens Rīgas ielās varēs vērot un iesaistīties zibakcijā „Latvija lasa”, kurā piedalīsies Latvijas Universitātes Studentu padome pie visām Latvijas Universitātes fakultāšu ēkām. Pie tām pulcēsies studenti un mācībspēki ar savām grāmatām, lai kopīgi tās lasītu ārpus fakultāšu sienām pilsētas ielās. Ikviens ir aicināts pievienoties zibakcijai, ņemot līdzi savu mīļāko grāmatu un lasot to kopā ar studentiem.

Lai piedalītos Lasīšanas dienā, pirmkārt, katram ir jāizvēlas sava mīļākā grāmata; otrkārt, jāizvēlas lasīšanas vieta; treškārt, jāuzaicina savus draugus un radus uz kopīgu lasīšanu; ceturtkārt, jādalās lasītpriekā trešdien, 29. maijā, no plkst. 12.00 līdz plkst. 12.15 no jebkuras vietas Latvijā; piektkārt, ja iespējams, pēc Lasīšanas dienas jāatsūta fotogrāfijas no kopīgas lasīšanas uz e-pastu lasisanasdiena@lu.lv, lai iekļautu to Lasīšanas dienas fotogalerijā un apliecinātu savu līdzdalību pirmajā kopīgajā Lasīšanas dienā Latvijā.

Gatavojoties Lasīšanas dienai, sestdien, 25. maijā plkst. 11.00 Latvijas Televīzijas 1. kanālā būs skatāms maija raidījums par skolas dzīvi „Es un skola”, kurš būs veltīts Lasīšanas dienai.

Tie, kas vēlas pavēstīt citiem par savu dalību Lasīšanas dienā sociālajos tīklos, var izmantot mirkļbirku #LatvijaLasa vai publicēt tviterierakstu „Es piedalīšos Lasīšanas dienā 29. maijā plkst. 12.00. Un Tu? www.atbalsts.lu.lv #LatvijaLasa”, pastāstot, kura grāmata ir izvēlēta lasīšanai un kur tā tiks lasīta, lai arī citi lasītgribētāji var piebiedroties ar savu mīļāko literatūru.

Par Lasīšanas dienu
Lasīšanas diena ir daļa no projekta „Atbalsta programmu izstrāde un īstenošana sociālās atstumtības riskam pakļauto jauniešu atbalsta sistēmas izveidei”, ko īsteno Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultāte sadarbībā ar sešām Latvijas augstskolām, 15 pašvaldībām, 25 izglītības iestādēm, piecām nevalstiskajām organizācijām un IZM Valsts izglītības un satura centru. Projekta realizācija notiek Eiropas Sociālā fonda apakšaktivitātē 1.2.2.4.1. „Iekļaujošas izglītības un sociālās atstumtības riskam pakļauto jauniešu atbalsta sistēmas izveide, nepieciešamā personāla sagatavošana, nodrošināšana un kompetences paaugstināšana”. Plašāk: www.atbalsts.lu.lv.

 

Kitija Balcare, projekta komunikācijas konsultante

 


 

  • : 0

»