, 23. , : Venija, Vanda, Veneranda

Latviešu fotogrāfes saņem starptautiski atzīto AFIAP titulu (0)

Šomēnes divas fotokluba Rīga fotogrāfes - Silvija Danelsone un Eiženija Anna Freimane - ir saņēmušas starptautiskajā foto arēnā atzīto AFIAP titulu, kas apliecina mākslinieču profesionalitāti un talantu, informēja fotokluba Rīga vadītāja un titula ieguvēja Freimane

Starptautiskās Fotomākslas federācija jeb FIAP abām fotomeistarēm piešķīrusi AFIAP jeb mākslinieka titulu. Iepriekš šāds tituls Latvijā piešķirts pirms gandrīz desmit gadiem - 2003.gadā -, kad to saņēma fotogrāfi Ieva Āķe un Jānis Kļaviņš. Starptautiskā Fotomākslas federācija apvieno 85 dalībvalstis, tā sadarbojas ar UNESCO un pārstāv gandrīz vienu miljonu individuālo fotogrāfu.

 

Svinīgā titula pasniegšana notiks 20.novembrī plkst.18 Rīgā, VEF Kultūras pils balkonā, kur tiks atklāta Danelsones un Freimanes darbu izstāde.

 

"AFIAP tituls fotogrāfam nozīmē viņa profesionālo spēju apliecinājumu, starptautisku atzinību un aicinājumu būt kopā ar citiem kolēģiem. Tas vienlaikus ir gan gods, gan arī pienākums - ir jāturpina savas fotogrāfa gaitas un jāstrādā, lai apliecinātu, ka tituls nav tikai nejaušība vai veiksme," saka Freimane.

 

Abas fotogrāfes FIAP tituliem sāka gatavoties pirms vairākiem gadiem, mērķtiecīgi strādājot gan ar savu māksliniecisko prasmi, gan arī papildinot tehniskās zināšanas fotogrāfijas jomā. Freimane par savu galveno fotogrāfijas vadmotīvu izvēlējusies dejas tēmu, tverot kustību skaistumu, ekspresiju vai dejas kulminācijas mirkli, padarot to par vispārinājuma tēlu.

 

Savukārt Danelsone ir eksperimentētāja fotogrāfijā, nereti ar savu savdabīgo skatījumu pat šokējot foto sfēras pārstāvjus. Māksliniece savu stilu vēl meklē, izmēģinot dažādu žanru fotogrāfiju. Abas mākslinieces ir piedalījušās daudzās Latvijas un starptautiskajās izstādēs, kā arī rīkojušas savu darbu personālizstādes.

 

FIAP rīkotajās izstādēs-konkursos gan profesionāli fotogrāfi, gan amatieri var piedalīties un saņemt graduētus fotomākslinieku titulus: AFIAP, EFIAP jeb ekselence, izcils mākslinieks, HonFIAP, kas tiek piešķirts par ilggadējo darbību fotomākslas attīstībā, un EsFIAP, ko pasniedz par organizatorisko darbu.

 

Pirmie AFIAP titulu Latvijā 1975.gadā saņēma Ilmārs Apkalns, Gunārs Binde un Egons Spuris. Vēlākajos gados klāt pievienojās Aivars Āķis, Leons Balodis, Valdis Brauns, Jānis Gleizds, Jānis Kreicbergs, Viesturs Links, Vilhelms Mihailovskis, Leonīds Tugaļevs un vēl daudzi citi fotomākslinieki.

 

Ar vairāku šo autoru darbiem līdz 24.novembrim var iepazīties Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā, kur ir skatāma fotokluba Rīga piecdesmit gadu jubilejai veltīta senioru darbu izstāde Atkalredzēšanās.

 


 

  • : 0

»