, 17. , : Donats, Konstance

Martins Dukurs kļūst par pasaules čempionu skeletonā (0)

Latvijas skeletonists Martins Dukurs sestdien Leikpleisidas trasē ASV otro gadu pēc kārtas triumfēja pasaules čempionātā. Līdz šim pasaules čempionātā skeletonā divas reizes pēc kārtas bija spējis uzvarēt vienīgi kanādietis Raiens Devenports, kurš to paveica 1996. un 1997.gadā.

Neskatoties uz kājas sasitumu, pēdējo triju gadu Eiropas čempions un Pasaules kausa kopvērtējuma uzvarētājs M.Dukurs jau pēc trijiem braucieniem bija pārliecinošā vadībā, tuvāko sekotāju vācieti Franku Rommelu apsteidzot par 1,56 sekundēm.

 

Ceturtajā braucienā M.Dukurs bija vienīgais, kurš trasi veica ātrāk par 55 sekundēm. Tāpat viņš sasniedza labāko rezultātu visos četros braucienos.

 

Pēdējā, ceturtajā, braucienā M.Dukurs uzrādīja otro labāko starta laiku un trasi veica 54,61 sekundē, summā Rommelu apsteidzot par 2,08 sekundēm.

 

Tikmēr trešo vietu izcīnīja Jaunzēlandes sportists Bens Senfords, kurš M.Dukuram zaudēja 2,41 sekundi.

 

Savukārt M.Dukura vecākais brālis Tomass Dukurs četru braucienu summā ierindojās dalītā piektajā vietā, uzvarētājam zaudējot 2,66 sekundes. Tāds pats laiks bija arī mājiniekam Metjū Antuānam.

Līdz bronzas godalgai T.Dukuru šķīra 0,25 sekundes.

 

Šīs sezonas Pasaules kausa noslēguma kopvērtējumā M.Dukurs tika pie 1751 punkta, viņam ar 1605 punktiem sekoja Rommels, bet T.Dukurs palika trešais ar 1522 punktiem.

 

Valsts prezidents sveic  Dukuru 

 

Valsts prezidents Andris Bērziņš nosūtījis apsveikumu Martinam Dukuram, kurš ir kļuvis par divkārtēju pasaules čempionu skeletonā,  informēja prezidenta kancelejas Preses dienestā.

 

Bērziņš norādījis, ka Dukura mērķtiecība, gribasspēks un cīņasspars ir labs piemērs citiem un divkārtējā zelta godalga pasaules čempionātā Latviju ir padarījusi par skeletona lielvalsti.

 

 

«Sveicu jūs ar izcīnīto zelta medaļu pasaules čempionātā skeletonā, Leikplesidas trasē. Jūsu mērķtiecība, gribasspēks un cīņasspars ir labs piemērs gan ikvienam Latvijas sportistam, gan sporta līdzjutējiem. Jūsu divkārtējā zelta godalga pasaules čempionātā nes ne tikai Latvijas vārdu pasaulē, bet Latviju ir padarījusi par skeletona lielvalsti. Kopā ar visiem sporta līdzjutējiem Latvijā esmu lepns, ka jau otro reizi pasaules čempionātā skeletonā esat labākais šajā sporta veidā pasaulē. Paldies Jums par pozitīvajām emocijām, ko jūsu uzvara ir raisījusi visiem sporta līdzjutējiem Latvijā,» apsveikumā raksta prezidents.

 


 

  • : 0

»