, 4. , : Sintija, Sindija, Elfrīda

Dejas diena 2011 (0)

Dejas diena aicina ikvienu iepazīt laikmetīgo deju.

Starptautiskās dejas dienas pasākumi šogad Rīgā notiks 29.aprīlī un 1.maijā. Ikvienam, neatkarīgi no iepriekšējās deju pieredzes, būs iespēja bez maksas deju nodarbībās izmēģināt dažādus laikmetīgās dejas žanrus, noskatīties priekšnesumus un piedalīties Dejas dienas svinībās.

 

Pasākumi 29.aprīlī

 

 

 

Pasākumi 1.maijā

 

 

 

Pasākumus par godu Dejas dienai Latvijas Profesionālā mūsdienu dejas horeaogrāfu asociācija rīko jau kopš 2006.gada, taču visā pasaulē Starptautisko Dejas dienu horeogrāfi, dejotāji un dejas cienītāji svin jau 29.gadu. To 1982.gada ieviesa UNESCO Starptautiskā Dejas padome, lai šajā dienā pievērstu plašāku sabiedrības uzmanību dejas mākslai.

 

Starptautisko Dejas dienu Latvijā rīko Latvijas Profesionālās mūsdienu dejas horeogrāfu asociācija sadarbībā ar Rīgas domi, dejas un personības kultūras centru I_DEJAS MĀJA, deju studijām Ritms, Dzirnas, Karinedance, "Funky Dance Studio", Latvijas kultūras akadēmiju, Latvijas Kultūras koledžu, Rīgas Horeogrāfijas vidusskolu un Ģertrūdes ielas teātri.

 

Vairāk informācijas var atrast Dejas dienas mājas lapā: www.dejasdiena.lv

 

No plkst. 10:00 līdz 14:00 ikviens dažādās norises vietās Rīgā aicināts uz bezmaksas deju nodarbībām, kurās varēs izmēģināt laikmetīgās dejas žanrus pie dažādiem pasniedzējiem. No nodarbību klāsta ikviens varēs atrast ko piemērotu savam dvēseles un fiziskajam stāvoklim, izmēģināt, piemēram, džeza dejas pamatus vai arī vienkārši iepazīt, izjust un pētīt sevi caur kustību. Uz nodabībām ieteicams ģērbties ērtā apģērbā un līdzi ņemt ērtus apavus. Katras nodarbības ilgums būs viena stunda, turklāt starp nodarbībām būs pusstundas starplaiks, lai dalībnieki var gan atpūsties, gan arī paspēt uz nodarbībām citās norises vietās. Nodarbību sarakstu var atrast šeit: www.dejasdiena.lv .

Olgas Žitluhinas dejas kompānijas filmas filmēšana

Olgas Žitluhinas dejas kompānija, grupa Dzelzs Vilks un operators Jānis Rēdlihs kopīgi apvienosies, lai dažādās Vecrīgas vietās filmētu dejas filmu "Un atkal par to pašu", piedāvājot ikvienam garamgājējam un interesentam vērot filmēšanu un arī iesaistīties deju aktivitātēs.

 

Starptautiskās Dejas dienas ballīte I-DEJAS MĀJĀ

 

Jebkurš aicināts piedalīties Dejas dienas svinībās dejas un personības kultūras centrā I-DEJAS MĀJA, kur varēs gan dejot, savu apavu pāri atstājot ārpus deju grīdas, gan noskatīties dažādu žanru priekšnesumus.

Vairāk var izlasīt šeit: http://www.i-deja.lv//?id=264

 


 

  • : 0

»