, 18. , : Erlends, Erlens, Ronalds, Lūkass, Rolands, Rolanda

Atvērts brīvdabas atpūtas parks "Egle" (0)

10.jūnijā, Vecrīgā nojauktā Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) bijušā laboratorijas korpusa vietā, kur šoziem atradās publiskā slidotava, tika atklāts brīvdabas atpūtas parks "Egle".

Atklātā brīvdabas parka pašā vecpilsētas centrā galvenā varone ir milzīga spoguļegle ar Rīgas gaili tās spicē. Tā uzstādīta par godu piecsimtajai gadadienai, kopš Rīgā sākusies Ziemassvētku eglītes rotāšanas tradīcija, kuru pēc tam pārņēma visa kristīgā pasaule.

 

Brīvdabas egle ir arī savdabīga “gaismas egle”, kuras vienā pusē elektroniskais pulkstenis skaita laiku līdz brīdim, kad tiks iedegta Rīgas 2010. gada Ziemassvētku egle, tātad līdz lielajam jubilejas brīdim. Pa dienu egli izgaismo saule, bet vakaros tiek ieslēgts mākslīgais apgaismojums.

 

Vasaras dārza “Egle” kopējā platība ir 2500 kvadrātmetru, un tajā ir simts sešvietīgo un simts četrvietīgo galdiņu, kā arī vēl simts vietu būs pie stāvgaldiem un letēm. Tātad vienlaikus tajā var ieturēties 1100 cilvēku. Līdz ar to šī ir lielākā vasaras kafejnīca pilsētas vēsturē.

 

Brīvdabas atpūtas parks – vasaras kafejnīca “Egle” – strādā no pulksten deviņiem rītā līdz trijiem naktī, līdz pēdējam viesim. “Eglē” ir divi bāri, kā arī slēgts paviljons, kurā var mierīgi pasēdēt arī lietus gadījumā. Ir paredzēts un jau notiek sadarbībā ar Latvijas Amatniecības kameru vasaras dārzā amatnieku tirdziņi.

 

Oficiālā dārza atklāšana bija 10. jūnijā, kad tur uzstājās pazīstamās latviešu folkloras un populārās mūzikas grupas “Iļģi”, “Labvēlīgais tips” un “Laimas muzikanti”. Taču arī ikdienā tur notiek dažādu latviešu mūzikas grupu uzstāšanas. 

 

Laipni aicināti ievērtēt Egli un izklaides, ko tā piedāvā.

 


 

  • : 0

»