, 24. , : Agris, Agrita

Pirms svētkiem jaunieši sakopj Mežaparka Lielās estrādes teritoriju (0)

Gatavojoties šīs vasaras skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, profesionālās izglītības iestāžu audzēkņi palīdz sakopt Mežaparka Lielās estrādes teritoriju. Viņu svarīgākais uzdevums ir sagatavot skatītāju vietas – jāpieskrūvē soli saskaņā ar to izkārtojuma plānu.

Liela pateicība jāsaka piecu skolu pārstāvjiem: Rīgas 3. arodskolas, Rīgas Purvciema amatu skolas, Rīgas Tūrisma un tirdzniecības skolas, Rīgas Tirdzniecības tehnikuma un VSIA Rīgas Pārtikas ražotāju vidusskolas audzēkņiem un viņu pedagogiem, kuri ar lielu entuziasmu un darbaprieku vairākās dienās paveica sev uzticēto pienākumu – sakopa Mežaparka dziesmu svētku estrādes apkaimi.


Lepna par savu audzēkņu paveikto ir Rīgas 3. arodskolas skolotāja Vija Pavļukeviča: „Mūsu skolā mācās jaunieši, kuri no darba nebaidās un strādā dziedādami. Tāpēc ir īpašs prieks, ka varam palīdzēt Mežaparka Lielās estrādes sakopšanā, kur jūnija sākumā skanēs daudzi tūkstoši bērnu un jauniešu skanīgās balsis.”


Mežaparka Lielajā estrādē 10. jūlijā notiks X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku koru koncerts „Mana zeme – zemīte jaukā!”, kurā vairāk nekā 12 500 skolu jaunieši izdziedās gan labi zināmas, gan jaunas dziesmas. Pēc koncerta paredzēta jau par tradīciju kļuvusī sadziedāšanās, kurā savu balsi varēs izvingrinat ne tikai koru dalībnieki, bet arī skatītāji.

 

Plašāka informācija par svētku norisēm: www.dziedundejo.lv.

 

X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkus organizē LR Izglītības un zinātnes ministrijas Valsts izglītības satura centrs www.visc.gov.lv. Svētku ģenerālsponsors ir O!Karte, kuras sauklis ir „Kam ir ko teikt!”

 

Pirmo reizi svētku procesa vēsturē tie ir iekļauti UNESCO svinamo dienu kalendārā 2010. – 2011. gadam, atzīmējot skolu jaunatnes svētku 50. gadadienu un to nozīmi Baltijas dziesmu un deju svētku tradīcijas saglabāšanā un pārmantošanā.

  •  
  •  
  •  

 


 

  • : 0

»