, 25. , : Rodrigo, Rauls

Pavasaris tik nāk... (2)

Pavasaris ir viens no gaidītākajiem gadalaikiem, jo tad daba atmostas no miega, atgriežas gājputni un liekas, ka dzīve sākas no jauna.

 

Šogad astronomiskais pavasaris iestājās 20.martā, plkst. 19.32. Šajā laikā diena ar nakti ir vienādā garumā, un diena pamazām kļūs arvien garāka par nakti.
 
Varētu padomāt, apkārt sniegs un sals, kāds tur vēl pavasaris? Mani uz domām par pavasari uzvedināja viena jauna šodien uzzinātā ziņa – no rītdienas būs veikalos pieejami mūsu paši audzētie Mārupes gurķi. Un vairāk nekas pat neprasījās, jau ir - sajūta, ka pavasaris tūlīt ir jau klāt.
 
Kā mēs visvairāk izjūtam pavasara atnākšanu? Mēs 2009.gada sākumā veicām nelielu aptauju portālā, lai noskaidrotu, ar ko visvairāk cilvēkiem saistās pavasara atnākšana. Daudzmaz līdzīgi pa 10% katrai no tām sadalījās domas par to, vai pavasara atnākšana saistās ar gaišākiem rītiem un vakariem, putnu dziesmām un smaidošākām sejām uz ielas, pirmajiem zaļajiem pumpuriem un asniem, minisvārku parādīšanās uz ielas, svaigiem Latvijas gurķiem un tomātiem uz šķīvja, bet lielākai daļai no mums jeb apmēram 50 % no visiem balsojušajiem tas saistās ar visu no iepriekšminētā.
 
Visātrāk pavasara atnākšanu izjūt mūsu sirdis, ka pakrūtē sāk kas kņudināt, rodas nemiers un vēlme ko darīt, lai tik būtu kustībā. Visticamāk dabas mošanās un atdzimšana no jauna vedina arī mūs pašus sarosīties.
 
Skaidri zinām, ka pavasaris nevar pievilt. Vai tad kādreiz bijis tāds pavasaris, kad neuzplaukst kokiem lapas, kad neuzzied ziedi, nesazaļo zāle, mājās neatgriežas gājputni un meitenes nesāk valkāt īsus svārciņus? Protams, ka ne! Katram jau laikam ir savi pirmie pavasara vēstneši. Man pirmo vēsti parasti nes Latvijā audzēto jauno gurķi svaigā smarža. Kad varu tos iegādāties jau veikalā un likt galdā, tad saprotu, ka pavasaris tiešām jau ir klāt. Ar ziemas gurķi to pat nevar salīdzināt.
 
Šogad jau no rītdienas, 9. marta, "Rimi" veikalos būs nopērkami pirmie Latvijā izaudzētie gurķi, kurus piegādās dārzeņu audzētājs SIA „Sabiedrība Mārupe”, Financenet informēja veikalu pārstāve Zane Eniņa. Šogad gurķi esot nogatavojušies nedēļu ātrāk nekā pagājušajā gadā, kad veikalu plauktos tie parādījās 17. martā. Tuvākajā laikā veikalos būs pieejami arī pirmie Latvijā audzētie tomāti un citi dārzeņi.  
 
Diemžēl uz pavasari pusi ir iztukšojušies ne tikai pagrabi, bet arī mūsu enerģija. Esam tādi vārgi dīgsti kā ilgu laiku bez saules auguši. Tāpēc arī viens otrs runā par pavasara nogurumu vai apnikumu. Taču mēs tam ilgi neļausimies, sasparosimies un sliesimies uz augšu pretim pavasara spožajai saulei.

Pāri visam, pavasaris ir mīlestības laiks. Prāts no daudzajām smaržām un krāsām kļūst eiforisks un tā vien velk uz romantiku. Vienkārši – gribas mīlēt. Taču nejauciet to ar pastiprinātu kāri pēc mīlēšanās. Seksuālā enerģija šajā laikā nebūt nav uz devītā viļņa. Pastiprināta seksuālā enerģija jūtama rudenī. Bērnu ieņemšanu arī vajadzētu atlikt uz rudeni, tad būs spriganāki pēcnācēji.
 
Bet ziema vēl nav beigusies, līdz pavasarim būs vēl jāpagaida. Tomēr, mēs zinām noteikti – tas būs!
 


 

  • : 0

»