, 13. , : Nauris, Egils, Egīls

Šonedēļ jau pirmā adventes svētdiena (0)

Kā liecina baznīcas kalendārs, šogad pirmā adventes svētdiena būs 29.novembrī, kad arī sāksies Ziemassvētku un baltā brīnuma gaidīšanas laiks.

Ar pirmās svecītes iedegšanu Adventes vainagā svētdien sākas Pirmā Advente. Sākot ar šo dienu turpmākās četras nedēļas aizritēs Kristus dzimšanas svētku – Ziemassvētku gaidīšanas laikā.

 

Kristīgajiem četras nedēļas ilgā advente ir gaidīšanas un tikšanās laiks, tulkojumā no latīņu valodas tā nozīmē 'atnākšana'. Pirmais Advents vienlaikus ir arī jaunā Baznīcas gada pirmā diena. Katrai adventes svētdienai ir sava pamattēma, kas ved tuvāk Ziemassvētku nakts noslēpumam.

 

Šī klusā laika simboli ir adventes vainags un četras svecītes, kas tiek iedegtas katru svētdienu, arvien tuvāk nākot Ziemassvētkiem.Kārtība par Baznīcas gadu, sākot ar Pirmo Adventu un noslēdzot ar Mūžības svētdienu, veidojusies no izpratnes, ka cilvēka ticības dzīve sākas līdz ar sastapšanos ar Kristu. Kristus ir Dievs, kurš kā Bērns ienāk cilvēka dzīvē, pieaug, atstāj Savu mācību, mirst pie krusta, Lieldienās augšāmceļas un vada cilvēku uz sastapšanos ar Dievu pēc laicīgās dzīves.

 

Apaļais Adventes vainags, kas tradicionāli ir zaļā krāsā, simbolizē dzīvību visos tās aspektos, proti, dzimšanu, aiziešanu no šīs pasaules un mūžīgo dzīvi, liecina tradīcijas.

 

Pirmajā adventē Rīgā gaidāmi arī dažādi kultūras pasākumi. Svētā Pētera baznīcā notiks pūtēju orķestra "Rīga" koncerts, kurā skanēs populāras Ziemassvētku dziesmas un klasiskās melodijas. Ieeja koncertā ir bez maksas. Dienu iepriekš baznīcā atklās Ziemassvētku izstādi.

 

Pirmās adventes koncerti notiks arī citur, piemēram, Kandavas kultūras namā, Mārupes kultūras namā, Kauguru kultūras namā Adventes svētdienas koncertā "Svētvakars pār zemi nāk..." piedalīsies pūtēju orķestris "Jūrmala" un vidējās paaudzes deju kolektīvs "Vēlreiz".

 


 

  • : 0

»