, 18. , : Antons, Antis

Uz autoceļiem kļūst gaišāk un drošāk (0)

1. novembrī noslēdzās desmitās ikgadējās satiksmes drošības akcijas «Autogaismas – Kārtībā» sākotnējā programma. Tomēr, ņemot vērā ievērojamo autovadītāju atsaucību, autogaismas bez maksas pārbaudīt būs iespējams arī 6., 7. un 8. novembrī pie tirdzniecības centra «Mols».

Akciju organizēja Latvijas Automoto biedrība (LAMB) sadarbībā ar AAS ERGO Latvija, DUS «Viada», OCTA un CSDD. Tās uzdevums bija veicināt satiksmes drošību un akcentēt, ka diennakts gaišajam laikam kļūstot īsākam ik gadu palielinās satiksmes negadījumu skaits. Iemesls bieži ir nenoregulētas autogaismas. Lai palīdzētu autovadītājiem no 11. septembra tika piedāvāta iespēja gaismas bez maksas pārbaudīt un noregulēt, lai tumšajā diennakts laikā varētu braukt droši un bez jebkāda riska.

 

Akcijas organizators, Latvijas Automoto biedrības prezidents Juris Zvirbulis uzsver: «Šīgada akcija bija raksturīga ar divām iezīmēm. Pirmkārt, jāmin ievērojamā interese par akciju un dažkārt pat negaidīti  lielais akcijas dalībnieku saits. Iespējams, ka viens no iemesliem bija ekonomiskā situācija valstī, jo, kā zināms, autogaismas tika pārbaudītas bez maksas. Otrkārt, tāpat kā pagājušajā gadā arī šogad pieaug automašīnu skaits, kuru gaismas nav iespējams noregulēt un nepieciešams apmeklēt autoservisu. Ceram, ka LAMB un mūsu partneru kopējā akcija dod nopietnu ieguldījumu satiksmes drošības veicināšanā.»

 

Kopumā gan Rīgā, gan Daugavpilī, Jēkabpilī un Liepājā tika pārbaudītas gandrīz 4000 automašīnas. No tām 65% spēkratu gaismas tika noregulētas, 17% autogaismas bija kārtībā, bet 18% tika lūgti apmeklēt autoservisu, jo bija nepieciešams nopietnāks remonts.

 

 

Dažkārt vienā dienā tika pārbaudītas vairāk nekā simts automašīnas, bieži veidojās garas rindas. LAMB ir saņēmusi daudzus autovadītāju aicinājumus akciju pagarināt, jo ne visi, kas vēlējās, ir paspējuši autogaismas noregulēt. Tādēļ ir atrasta iespēja papildus plānotajam akcijas norises laikam, kas noslēdzās svētdien, turpināt akciju vēl 6. 7. un 8. novembrī pie tirdzniecības centra «Mols» ( http://www.lamb.lv/index.php ).

 

Būsim vienoti rūpēs par savu un citu satiksmes dalībnieku drošību!

 


 

  • : 0

»