, 23. , : Venija, Vanda, Veneranda

Atbalsti Krīzes likuma ieviešanu! (2)

Tūkstošiem Latvijas ģimeņu šodien piedzīvo sociālo traģēdiju. Gandrīz 200 tūkstoši no mums ir zaudējuši darbu, mums ir krasi samazinājušies ienākumi vai to vairs nav vispār. Liela daļa no mums vairs nespēj nodrošināt ne iztikai nepieciešamo ienākumu minimumu, ne maksājumus kredītiestādēm.

 

Latvijas iedzīvotāju lūgums Latvijas Valsts prezidentam
 
Tūkstošiem Latvijas ģimeņu šodien piedzīvo sociālo traģēdiju. Gandrīz 200 tūkstoši no mums ir zaudējuši darbu, mums ir krasi samazinājušies ienākumi vai to vairs nav vispār. Liela daļa no mums vairs nespēj nodrošināt ne iztikai nepieciešamo ienākumu minimumu, ne maksājumus kredītiestādēm.
 
Valstī ir tikai 1,2 miljoni darba spējīgu iedzīvotāju, no kuriem vairāk nekā 800 000 ir kredītņēmēji un karam no viņiem ir gan galvotāji, gan ģimene, tāpēc kredītņēmēju jautājums ir nopietna sociāla problēma, kuru nedrīkst ignorēt.
 
Liela daļa no mums, objektīvu apstākļu dēļ, pašlaik slīgst parādu jūgā. Spēkā esošā likumdošana ļauj mums atņemt visu – gan kredītņēmēja, gan galvotāja īpašumus. Straujā nekustamo īpašumu cenu krituma dēļ, arī ar to, lielākoties, vēl nebūs gana, lai dzēstu parādus. Mēs zaudēsim mājokļus un līdz pat 50% no mūsu jau tā samazinātajiem ienākumiem ieturēs tiesu izpildītāji. Mēs nebūsim ieinteresēti strādāt legāli un maksāt nodokļus, kuru jau tagad ir par maz, lai uzturētu skolas, slimnīcas, nodrošinātu sociālos pabalstus, mieru un drošību valstī. Mēs būsim spiesti kļūt par vajājamiem bēgļiem savā valstī, vai izbraukt no tās.
 
Mēs varam ietaupīt, ēdot lētus vai pašu audzētus produktus, nepērkot grāmatas, neejot uz teātri, neabonējot televīzijas vai interneta pakalpojumus, nepērkot apģērbu, pārvietojoties kājām, nepērkot medikamentus un neapmeklējot zobārstu. Bet mēs nevaram pašu audzētos gurķus iemainīt pret gāzi vai apkuri, nevaram aiznest kartupeļus uz banku, un negribam vilkt lozes, ko maksāt – elektrību vai kredīta procentu maksājumu. Un mēs nemākam zagt vai atņemt citiem, lai mums pašiem būtu labāk.
 
Vienas ģimenes sociālā traģēdija pat pārvietojoties ar kājām visai drīz skar citu ģimeni un valsti kopumā. Mēs esam maza valsts, tāpēc nevaram atļauties zaudēt nevienu tās iedzīvotāju un nevaram pieļaut, ka mums tiks laupīta nākotne savā valstī. Šodien redzam, ka krīzes laikā spēkā esošie likumi mūs aizsargāt nevar un mēs uzskatām, ka pašlaik valdības pienākums ir radīt priekšnosacījumus, kas cilvēkiem ļautu pārdzīvot krīzi, nezaudējot iespēju pēc tās dzīvot normālu, cilvēka cienīgu dzīvi LATVIJĀ.

 

 

Ar Latvijas Kredītņēmēju apvienības izstrādāto Krīzes likumprojektu iespējams iepazīties www.kreditnemeji.lv. Likumprojekts sastāv no priekšlikumiem, kā pasargāt tos, kuriem krīzes apstākļos samazinās ienākumi vai to nav vispār.
 
Ja arī Jūs vai Jūsu ģimeni un tuvos cilvēkus šī problēma ir skārusi, aicinām parakstīties par likumprojekta iesniegšanu Latvijas Valsts prezidentam. Minētajā adresē ir atrodamas konkrētas adreses Rīgā un ārpus tās, kur tas ir izdarāms.
 
 


 

  • : 0

»