, 4. , : Sintija, Sindija, Elfrīda

Meklēju darbu! Iepriekšējā pieredze: ministrs (0)

Ekonomikā valda krīze. Daudziem uzņēmumiem draud štatu samazināšana. Plašsaziņas līdzekļos arvien biežāk izskan aicinājumi samazināt arī valsts pārvaldē strādājošo skaitu, tāpēc daudzus ierēdņus māc satraukums par nākotni. Vienkāršā.lv piedāvā savu versiju par ko ministri un ministriju darbinieki varētu pārkvalificēties, izmantojot līdzšinējā darbā apgūtās prasmes. Varianti, kā vienmēr, ir!

 

Aizsardzības ministrijas darbinieki, ministrs Vinets Veldre
Viennozīmīgi, zirgkopība. Ministra redzeslokā vienlaikus tiešajiem darba pienākumiem ir arī siens, zirglietas un zobeni.

 

Ārlietu ministrijas darbinieki, ministrs Māris Riekstiņš
Ministrija regulāri aktīvi iesaistās dažādu dokumentālo filmu satura izvērtēšanā un popularizēšanā (“Padomju stāsts” Vašingtonā, „Baltijas nacisms” Krievijas televīzijas kanālos vai „Putina sistēma” Latvijas televīzijā) u.c. Tāpēc Vienkāršā.lv aicina ministru un viņa padotos apsvērt iespēju kļūt par profesionāliem kino kritiķiem.
 
Bērnu un ģimenes lietu ministrijas darbinieki, ministrs Ainars Baštiks
Pagājušogad Bērnu un ģimenes lietu ministrijā ekspertu komisija vērtēja datorspēļu atbilstību Ministru kabineta noteikumu prasībām. Kā pēcāk izteicās ministrs, tā viņam esot bijusi lieliska iespēja atsvaidzināt savas datorspēļu iemaņas. Vienkāršā.lv uzskata, ka A. Baštiks varētu pārkvalificēties par profesionālu datorspēļu spēlmani un pelnīt iztiku piedaloties dažādos turnīros, kas nenoliedzami būtu daudz ienesīgāka nodarbe nekā ministra pašreizējā papildus nodarbošanās (mācītājs baptistu draudzē).

 

Ekonomikas ministrijas darbinieki, ministrs Kaspars Gerhards
Ministra darbā daudz jāceļo. Piemēram, augustā Ministru prezidenta v.i. satiksmes ministrs A.Šlesers neliedza ekonomikas ministram Kasparam Gerhardam septembrī doties komandējumos uz Horvātijas Republiku, Dānijas Karalisti un Turkmenistānas Republiku. Ievērojot iepriekšminēto Vienkāršā.lv uzskata, ka ministrs droši varētu pārkvalificēties par ceļojumu konsultantu. Savukārt ministrijas darbinieki kā kvalitatīvas pašmāju mūzikas („Prāta vētra” u.c.) cienītāji varētu apsvērt pārkvalificēšanos par mūzikas kritiķiem kādā no interneta portāliem. 

 

Finanšu ministrijas darbinieki, ministrs Atis Slakteris
Budžeta sastādīšanas starplaikos Finanšu ministrijas darbinieki aizraujas ar telpu remontu un mēbeļu dizainu. Kā nesen plašsaziņas līdzekļiem stāstīja ministrs A.Slakteris, šo gadu laikā ministrijā izremontēti visi kabineti, izņemot paša ministra darba telpas. Kā uzskata Vienkāršā.lv, uzkrātā pieredze noteikti ļautu ministrijas darbiniekiem pārkvalificēties par telpu dizaineriem. Ja tas neizdotos (krīze valda arī būvniecībā), vienmēr pastāv iespēja doties labākas dzīves meklējumos uz Īrijas Republiku un izvērtēt Latvijas nodokļu politiku „no otras puses”.

 

Iekšlietu ministrs Mareks Segliņš
Iekšlietu ministrs Mareks Segliņš parāda, ka viņam piemīt slēpti talanti, skaidrojot jēdziena „tauta” nozīmi teikumā „Cūkas tie angļi. (...) Viena sušķīga, cūcīga tauta!”, kā arī sūtot niknas īsziņas („Jums būtu mēlei jānokalst!” (…)) laikraksta „Diena” žurnālistei. Vienkāršā.lv uzskata, ka ar tādām dotībām apveltītais ministrs varētu pārkvalificēties par runas mākslas konsultantu.
 
Izglītības un zinātnes ministrijas darbinieki
Skolotāji nemitīgi protestē, vairākus gadus nerimstas skandāli ap Izglītības un zinātnes ministrijas pārziņā esošo nekustamo īpašumu pārvaldīšanu un privatizāciju. Tikmēr ministrijas darbinieki parāda apskaužamus dotumus plānojot braucienus uz Kanādas provinces Jaunskotijas pilsētu Halifaksu pasaules čempionāta hokejā norises laikā un Ķīnas galvaspilsētu Pekinu laikā kad tur norisinājās Olimpiskās spēles. Vienkāršā.lv iesaka ministrijas darboņiem neslēpt talantus zem pūra un dibināt savu ceļojumu aģentūru.
 
Kultūras ministre Helēna Demakova
Ministre, vadot kapitālo celtniecību un tradicionāli intrigu pārpilno nozari, allaž izskatās labi. Biezo un dārgo briļļu rāmji ir atpazīstami pat Kultūras ministrijas mājas lapas dizainā. Ievērojot ministres panākumus abās jomās, Vienkāršā.lv piedāvā ministrei pārkvalificēties par būvuzraugu vai stilisti (var apvienot).
 
Ulmaņlaikos šī ministrijas saucās Tautas labklājības ministrija. Pensijas, pabalsti, iespējas saņemt medicīnisko palīdzību. Šogad ministrija tikusi pie jaunas, sparīgas vadītājas ministres I.Purnes personā, kura cita starpā uzskata, ka „valsts uzdevums nav maksāt vecākiem par bērnu laišanu pasaulē. Pabalsts ir drīzāk “paldies” par demogrāfiskās situācijas uzlabošanu.” Vienkāršā.lv iesaka ministrei pirms nākamajām vēlēšanām apsvērt domu pievērsties „melnā PR ” akciju rīkošanai. Iespējamie saukļi: „Strādā un mirsti”, „Cāļus skaita rudenī, pensionārus – pavasarī” u.c.
 
Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs Edgars Zalāns
Mediju kritiķis. Lekciju kursi Kā cīnīties ar žurnālistiem” un „Kā kļūt laimīgam un smaidīgam gan Rīgā, gan Zilupē” (neirolingvistiskā programmēšana reģionu iedzīvotājiem).
 
Veselības ministrs Ivars Eglītis
Ministram pieder ideja legalizēt aplokšņu algas jeb „neoficiālos maksājumus”. Vienkāršā.lv uzskata, ka I.Eglītim varētu pavērties daudz plašāks darba lauks, jo medicīna nav vienīgā joma Latvijā, kurā legalizācija ir aktuāla – vēl ir gan nelegāli uzceltas ēkas un būves, gan nelikumīgi iegūti līdzekļi, programmatūras u.c., tātad legalizētājam darba pietiks ilgākam laikam.
 
Zemkopības ministrs Mārtiņš Roze
„Piena karu”, zivrūpnieku nemieru, sausuma, lietavu un citu likstu pastāvīgi nomāktās nozares vadītājs, www saimei plašāk pazīstams kā Schnircks, aizraujas ar fotografēšanu. Kā savā interneta dienasgrāmatā raksta pats ministrs, viņš ar fotogrāfiju nodarbojas brīvajā laikā, bet fotogrāfijas apstrādā mājās ārpus darba laika. Savukārt fotogrāfiju (t.sk. erotiska rakstura) ielāde foto portālos ministram prasa tieši pusminūti laika, un to varot atrast pusdienas pārtraukumā vai pirms gulētiešanas. Tāpēc Vienkāršā.lv uzskata, ka M.Roze varētu pelnīt dienišķo maizi gan kā samērā labs fotogrāfs, gan kā konsultants efektīvas laika plānošanas jautājumos.
  
Īpašu uzdevumu ministrijas elektroniskās pārvaldes lietās darbinieki
Konditorejas izstrādājumu ražošana. Specialitāte: zemeņu torte jubilejām.
 
Īpašu uzdevumu ministrs sabiedrības integrācijas lietās Oskars Kastēns
 Rietumvalstīs populārās atrās pavedināšanas (Pick-up jeb Speed Seduction) kursi, pasniedzējs. Tēmas: „Nekomerciālā pavedināšana”, „Prasmīgs pavedinātājs”, "Pavedināšana kā virsstundu darbs", „Kā pavedināt studentes”, „Pavedināšana publiskās vietās masējot viņas kājas un ķermeņa augšdaļu” u.c.
 
 

 

 


 

  • : 0

»