, 20. , : Ginters, Guntra, Marianna

Pasaules Kristīgās meditācijas kopienas vadītājs Latvijā (0)

Laikā, kad pasaulē valda satraukums un nemiers, mums ir iespēja atklāt savā sirdī Dieva mieru. To mieru, ko pasaule nevar dot.

No 26. līdz 29. jūnijam Latvijā viesosies Pasaules Kristīgās meditācijas kopienas vadītājs benediktiešu mūks tēvs Lorenss Frīmens OSB.

 

Kristīgā meditācija ir sens kristīgas baznīcas lūgšanas veids, kas ļauj ieiet dziļākā Dieva klātbūtnes pieredzē. To atklāt un piedzīvot no 26. līdz 29. jūnijam savas vizītes laikā Latvijā aicinās Pasaules Kristīgās meditācijas kopienas vadītājs tēvs Lorenss Frīmens OSB. Vizītes laikā Lorensam Frīmenam plānoti vairāki pasākumi, kuros piedalīties laipni aicināts ikviens interesents. To laikā būs iespējams vairāk uzzināt par Kristīgo meditāciju, varēs uzdot jautājumus un kopā meditēt ar vienu no pasaules izciliem kristīgās kontemplācijas skolotājiem.

 

Vizītes ietvaros notiek dažādi pasākumi, kuros piedalīties tiek aicināti visi interesenti. Piektdien notika tikšanās ar jauniešiem, izskatot tēmu «Ko mums kā kristiešiem dod kristīgā meditācija?»,  sestdien notika tikšanās ar Latvijas meditācijas grupu vadītājiem un padziļinātas meditācijas pieredzes praktizētājiem, svētdien Lorenss Frīmens teica sprediķi Jēkaba katedrālē.

 

Vizītes noslēgumā, pirmdien 29. jūnijā plkst. 16:00 Lorenss Frīmens kopā ar dr. Juri Rubeni piedalīsies Kristīgās meditācijas skolotājā Džona Meina grāmatas «Vārds klusumā» atvēršanas svētkos, Zvaigznes ABC grāmatnīcā Rīgā, Valdemāra ielā 6. Šī ir pirmā Džona Meina, kas ir arī paša Lorensa Frīmena skolotājs, grāmata par kristīgās meditācijas pamatiem, kas iznāk latviešu valodā.

 

«Šī ir viena no krīzes iespējām! Mēs esam noguruši no trokšņa, sašķeltības, neziņas un virspusējības, reizēm nerodam padomu, kā uzveikt pesimismu, šaubas un neticību ne sev, ne citiem. Kā sakārtot un piepildīt sevi, rast spēku ikdienas pienākumiem un atgūt ticību rītdienai?

 

Varbūt ir vērts ieskatīties Džona Meina grāmatā «Vārds klusumā», kurā rādīts vienīgais ceļš ─ aizraujošs un noslēpumains ─ uz klusumu, mieru, viengabalainību un dziļumu. Šis ceļš ir sastapšanās ar Visaugstāko, un tas jāsāk staigāt pilnīgā klusumā bez skaļi vai klusi izteiktiem vārdiem. Grāmatā, kuru iepazinusi un atzinusi pasaule, mūsdienīgi, skaidri, teoloģiski argumentēti, kā arī balstoties uz autora personisko pieredzi, izklāstīts svarīgākais par kontemplatīvo (jeb kluso) meditāciju ─ gan teorētiskā, gan praktiskā aspektā. Izcilais domātājs un mistiķis, benediktiešu mūks Džons Meins (1926─1982) ir viens no kristīgās meditācijas garīgajiem skolotājiem, uz kura mācību balstās arī mūsdienu latviešu teologa Jura Rubeņa darbs „Ievads kristīgajā meditācijā», kas tikko izdots apgādā Zvaigzne ABC.

 

Nenoliedzami, Dž. Meins ir viens no mūsdienu kristietības lielajiem Skolotājiem, kura balsī ir vērts ieklausīties ne tikai meklētājiem, bet arī skeptiķiem.», tā par grāmatu saka mācītājs J. Rubenis.

 

Pasaules kristīgās meditācijas kopiena ir ēkumeniska organizācija ar Starptautisko centru Londonā. Tā radās un tika izveidota par elastīgu struktūru 1991. gadā. Tās mērķis ir izplatīt un attīstīt kristīgās meditācijas mācīšanu. Šobrīd pasaulē vairāk nekā četrdesmit valstīs regulāri tiekas aptuveni 1000 meditācijas grupas. Pasaules kristīgās meditācijas kopiena organizē rekolekcijas, meditācijas skolotāju apmācības skolas, seminārus, lekcijas un starpkonfesiju dialogus. Kopienas mājas lapās www.wccm.org www.jesus.lv ir sniegta informācija par pašreizējām programmām, saites ar valstu koordinatoriem un vietējām grupām.

 


 

  • : 0

»