, 29. , : Edmunds, Vidmants, Edžus

Rīgā izbūvēti divi jauni veloceliņi (0)

Šā gada jūnijā Rīgā ir pabeigta divu jaunu veloceliņu būvniecība. Veloceliņš ir izbūvēts Šmerļa ielā, kā arī ir izbūvēts veloceliņš no Mežaparka uz Vecmīlgrāvi, informēja Rīgas Domes Satiksmes departaments.

Sakarā ar veloceliņu izbūvi sestdien, 27.jūnijā, Rīgā notiks neparasta dizaina velosipēdu parādes brauciens pa Šmerļa ielas veloceliņu un veloceliņu Mežaparks-Vecmīlgrāvis līdz Sūnu salai, kur ikviens aicināts piedalīties Velopiknikā.

 

Veloparādes braucienā piedalīsies domu biedru apvienība "Apokalipses jātnieki" ar neparasta dizaina velosipēdiem, ko izgatavojuši paši jaunieši no vecu velosipēdu detaļām, automašīnu riepām un citiem priekšmetiem.

 

Veloparādes brauciens sāksies sestdien pulksten 15.00 no Šmerļa ielas un Sergeja Eizenšteina ielas krustojuma un turpināsies pa Šmerļa ielas veloceliņu, Brīvības gatvi, Krustabaznīcas ielu, Viskaļu ielu, Ezermalas ielu, Meža prospektu, Atpūtas aleju, Ostas prospektu, pāri Mīlgrāvja tiltam līdz Sūnu salai. Veloparādes laikā no Šmerļa ielas veloceliņa uz Velopiknika norises vietu tiks vests arī īpašs velogrils.

 

Sestdien no pulksten 16.00 līdz 20.00 Sūnu salā pie Mīlgrāvja tilta notiks Velopikniks. Pasākumā būs velotriāla priekšnesumi, konkurss ar balvām. Pasākumu vadīs Roberts Gobziņš un par patīkamu mūziku gādās DJ Mārtiņš Rubenis. Uz pasākumu ir aicināts ikviens esošais un topošais velocienītājs, līdzi ņemot arī groziņu.

 

Kā ziņots, veloceliņa Mežaparks-Vecmīlgrāvis būvniecība pēc Rīgas domes Satiksmes departamenta pasūtījuma tika uzsākta pagājušajā gadā. Tas ir 5 kilometrus garš. Šis veloceliņš ir turpinājums 2007. gadā izbūvētajam veloceliņam Centrs-Mežaparks. Tas savieno Ostas prospektu, Mīlgrāvja ielu, Mīlgrāvja tiltu līdz Vecāķu prospekta un Kalngales ielas krustojumam. Turpmākajos gados, kad būs atrisināti nepieciešamo zemju piederības jautājumi, šī veloceliņa izbūvi plānots turpināt līdz pat Vecāķiem.

 

Veloceliņš Šmerļa ielā ir gandrīz 2 kilometrus garš. Tā būvniecība pēc Rīgas domes Satiksmes departamenta pasūtījuma tika uzsākta pagājušajā gadā Šmerļa ielas rekonstrukcijas ietvaros.

 

vienkarsa.lv kopā ar visiem priecājas, ka Rīgā kļūst arvien vairāk iespēju un vietu pavizināteis ar riteni un piekopt videi draudzīgu dzīvesveidu. Nesen redzēju reklāmu - katrs riteņbraucējs samazina autobraucēju skaitu. Tā padomāju - bet tā tak tiešām ir. Un iegūst abi - gan cilvēks, kas uzkāpis uz ritenja (ietaupās benzīns mašīnai un fiziska izkustēšanas palīdz mūsu pašsajūtas uzlabošanai), gan apkārtējā vide, kurā netiek darbināta automašīna un neizdalās izplūdes gāzes.

 

 

 


 

  • : 0

»