, 18. , : Antons, Antis

Kā svinēt Jāņus krīzes apstākļos? (0)

Nepaļaujies uz gadījuma piedāvājumiem, bet gan kārtīgi izplāno, kur pavadīsi Jāņus.
 1. Atrodi svinību vietu! Nepaļaujies uz gadījuma piedāvājumiem, bet gan kārtīgi izplāno, kur pavadīsi Jāņus. Tā kā šobrīd degviela ir kļuvusi dārga, noteikti apdomā, kā nokļūsi līdz svinību vietai – ar savu vai ar draugu auto vai arī ar sabiedrisko transportu, un, ņemot to vērā, izvēlies svinību vietu. Laika un degvielas taupīšanas nolūkos, vietu apzināšanai izvēlies Interneta mājas lapas, kurās var uzzināt, ne tikai, kā izskatās izvēlētā vieta, bet arī attālumu līdz tai.
 2.  
 3. Izveido svinību scenāriju! Pat ja Tu neplāno lielas svinības, arī pasēdēšanai draugu lokā ir jābūt jautrai, bet ne dārgai. Jautrāk un vienlaikus arī ekonomiskāk ir pievērsties spēlēm un dziesmām, nekā ēdieniem un dzērieniem.
 4.  
 5. Sastādi pirkumu sarakstu! Pieraksti itin visas izmaksas, kas Tev varētu rasties, dodoties svinēt Jāņus. Neparedzētiem izdevumiem atstāj tikai nelielu summu. Pretējā gadījumā pārāk liela summa, kas atvēlēta neparedzētiem izdevumiem, var radīt sajūtu, ka drīkst pārtērēties.
 6.  
 7. Uzmanīgi plāno pārtiku un dzērienus! Ņem vērā - svētkos ēdienu un dzērienu gandrīz vienmēr ir par daudz, un visi pārēdas. Taupības nolūkā izvēlies tādus ēdienus, kuri, tos apēdot pat nelielā daudzumā, dod enerģiju vai arī pretēji – vieglus dārzeņus un uzkodas, kurus, ja tie ir sezonas, vasarā var nopirkt vairumā un lētāk.
 8.  
 9. Izvērtē papildu izmaksu nepieciešamību! Piemēram, braucot ciemos, gribas aizvest ciema kukuli. Ņem vērā, ka tam nav jābūt cienastam, tikpat labi vari saplūkt pļavas skaistākās puķes! Tāpat, izvēloties svinību apģērbu, apsver, vai Tev patiesi nepieciešams iegādāties ko jaunu? Tev mājās noteikti ir drēbes, kuras var apvienot vēl nebijušā kombinācijā! Atceries arī tādas papildu izmaksas kā, piemēram, pretodu līdzekļa, lietusmēteļa u.tml. lietu iegāde.
 10.  
 11. Salīdzini svētku izmaksas ar savu kopējo mēneša budžetu! Tā Tu sapratīsi, vai vispār vari atļauties tik lielus tēriņus svētkiem. Ja summa salīdzinājumā ar kopējo budžetu izskatās pārāk liela, sāc analizēt, no kā Tu varētu atteikties un ko varētu aizvietot ar lētāku alternatīvu. Piemēram, ja iemīļotā alus vai siera šķirne ir palikusi daudz dārgāka, varbūt ir vērts izmēģināt kādu citu šķirni?
 12.  
 13. Iepērkoties nemaini plānu! Dodoties iepirkties, paņem līdzi pirkumu sarakstu un noteiktu skaidras naudas summu, kuru esi paredzējis iztērēt! Tā Tu  izvairīsies no pārtēriņa!
 14.  
 15. Iepērkoties uzmani savas mantas! Ļaužu burzmā, veikalos un pirmssvētku steigā uzmanies no kabatzagļiem, pieskati naudas maku, mobilo tālruni un atslēgas!
 16.  
 17. Saglabā visus ar svētkiem saistītos čekus! Tā Tev būs lieliska iespēja izanalizēt, cik daudz esi turējies pie plāna, ko esi pārsniedzis un kāpēc!
 18.  

Ja Tu šādi svinēsi savus šā gada Jāņus, tas būs Tavs pirmais solis ceļā uz sava budžeta plānošanu un savas naudas apdomīgāku tērēšanu! Vairāk par budžeta plānošanu un taupīšanas metodēm vari uzzināt:: www.vissparnaudu.lv!

 


 

 • : 0

»