, 18. , : Erlends, Erlens, Ronalds, Lūkass, Rolands, Rolanda

"Lido dizaina rūpnīcā" pēc pāris gadiem plāno ražot 400 koka mājas gadā (0)

SIA ''Lido dizaina rūpnīca'' pēc pāris gadiem plānots saražot 400 koka mājas gadā, 14.maijā preses konferencē informēja ''Lido'' prezidents Gunārs Ķirsons.
Šodien ''Lido dizaina rūpnīcā'' tika prezentēts divstāvu ģimenes mājas ''Estere'' makets pilnā izmērā, kas ir pirmais rūpnīcas privātmāju būvniecības paraugs un tapis īpašā ''Lido'' dizaina stilā. Divstāvu mājas kopējā dzīvojamā platība ir 193 kvadrātmetri, un pircēji to varēs iegādāties par 110 000 latu. ''Māja cilvēkiem asociējas ar mātes siltumu un gādību, tāpēc pirmo māju esmu nodēvējis savas mammas vārdā,'' skaidroja Ķirsons.
 
Jūlija vidū Krasta ielas ''Lido atpūtas centrā'' ''Estere'' būs pilnībā gatava un to varēs apskatīt un pasūtīt atpūtas centra apmeklētāji. Uzņēmuma darbinieki nodrošinās mājas uzstādīšanu un pieslēgšanu komunikācijām. Patlaban tas tiks paveikts nedēļas laikā, bet turpmāk ir iecerēts, ka no rīta tiks sākta mājas montēšana, bet vakarā saimniekam tiks pasniegtas atslēgas.
''Mājas būvniecībā tiek izmantoti ekoloģiski materiāli, un ir īpaši domāts par tehniskajiem risinājumiem. Mājas saimniekiem ziemas sezonā apkurei būs jātērē no 50 līdz 100 latiem,'' stāstīja Ķirsons.
 
Šogad plānots uzbūvēt 20 mājas, no kurām desmit pirmās plānots pārdot par 110 000 latu, bet visas nākamās mājas, kuru dzīvojamā platība būs 190 kvadrātmetri, maksās ne dārgāk par 150 000 latu. Gadā plānots izgatavot divus māju modeļus, kuru maketus būs iespējams skatīt būvniecības izstādēs.
Koka māju pasūtījumi tiks pieņemti pašmāju un starptautiskajā tirgū. Privātmāju platības diapazons būs no 130 līdz 250 kvadrātmetriem, savukārt atpūtas māju - no 80 līdz 150 kvadrātmetriem. Atpūtas māju pilotprojekts plānots SIA ''Lido tūrisma un atpūtas komplekss'' Madonas rajona Vestienas pagastā Viešūra ezera krastā ainaviskā dīķu teritorijā.
 
''Lido dizaina rūpnīcas'' darbība būs vērsta arī uz unificētu ''Lido'' dizaina bistro tīkla eksportu, ''Lido'' dizaina koka māju - privātmāju un atpūtas māju - būvniecību, kā arī ''Lido'' dizaina mēbeļu ražošanu. Rūpnīcā paredzēts izveidot mēbeļu un interjera priekšmetu salonu, kur vienuviet izstādīti ''Lido'' dizaina paraugi Latvijas un ārzemju vairumtirdzniecības pārstāvjiem.
 
''Lido dizaina rūpnīcā'' investēti aptuveni 10 miljoni latu. Rūpnīcā ir ražošanas un montāžas korpusi ar administrācijas ēku, kas vēl ir tapšanas stadijā. Administrācijas ēkas platība būs 3040 kvadrātmetri, un tā paredzēta rūpnīcas vadībai, konstruktoru birojam, palīgtelpām un personāla ēdnīcai.
Ražošanas korpusa platība ir 7600 kvadrātmetri, un tas ir paredzēts interjeru un mēbeļu izgatavošanai. Tajā atrodas pieci galdniecības cehi, metālapstrādes un krāsošanas cehs. Montāžas korpuss ar kopplatību 4610 kvadrātmetri paredzēts koka karkasu un citu koka būvkonstrukciju montāžai. Šī ražošanas korpusa jaudas plānotas ''Lido'' atpūtas centram līdzvērtīgu būvju izgatavošanai un montāžai.
 
Izejvielu nodrošināšanai rūpnīcā ir modernas kokmateriālu kaltes un izejvielu pirmapstrādes cehs. Gatavās produkcijas un sagatavju glabāšanai ir izveidota noliktava 1200 kvadrātmetru platībā, kā arī 14 4000 kvadrātmetru kokmateriālu glabāšanas laukums.
SIA ''Itera Latvija'' valdes priekšsēdētājs Juris Savickis preses konferencē teica, ka Latvijā pret valsts lielāko bagātību - mežu - esot pavirša attieksme - izcirst, aizvest, sadedzināt. ''Ķirsona kungs ir uzņēmējs, kurš uzņemas atbildību arī ekonomiskās krīzes apstākļos mūsu valsts bagātībai pievienot vērtību,'' sacīja Savickis.
 
Ķirsons norādīja, ka nevienam no padomju laikā dzīvojušajiem cilvēkiem nav laimējies piedzimt ar miljoniem latu mantojumā un, lai varētu attīstīt uzņēmējdarbību, ir nepieciešami banku kredīti. ''Mums ir laimējies esošajos ekonomiskajos apstākļos, kad uz nezināmu laiku tika atsaukti starptautiskie projekti Baltkrievijā un Kazahstānā, pārliecināt iepriekšējo ekonomikas ministru Kasparu Gerhardu (TB/LNNK), ka mūsu projektam ir nākotne, tāpēc mēs esam saņēmuši ''Hipotēku bankas'' un ''DnB/NORD bankas'' kredītus.''
 
''DnB/NORD bankas'' Uzņēmumu apkalpošanas pārvaldes vadītājs Raimo Smukais uzteica Ķirsonu par uzdrīkstēšanos. ''Mēs atbalstām šo projektu, jo rūpnīcā ražotajiem produktiem ir nākotne. Rūpnīca ir orientēta uz eksporta tirgiem, kuri, iespējams, atdzīvosies pirmie, un šeit ražotos produktus varēs veiksmīgi eksportēt,'' sacīja Smukais.
 
Kā ziņots, ''Lido'' ir lielākais sabiedriskās ēdināšanas komplekss Latvijā, 2007.gadu tas pabeidza ar 24,16 miljonu latu apgrozījumu, kas ir par 12,85% vairāk nekā gadu iepriekš. Salīdzinot ar 140 719 latu peļņu 2006.gadā, 2007.gadā ''Lido'' strādāja ar zaudējumiem 897 289 latu apmērā, kas tiek skaidrots ar ievērojamām investīcijām gan ''Lido dizaina rūpnīcā'', gan ''Lido'' tūrisma un atpūtas kompleksā Vestienas pagastā.
 


 

  • : 0

»