, 4. , : Endija, Alise, Auce

Karalis un prezidents atklāj rekonstruēto TEC-2 (0)

Klātesot Spānijas karalim Huanam Karlosam un Latvijas prezidentam Valdim Zatleram, 6.maija pusdienlaikā Aconē pārbūvētā Rīgas termoelektrocentrāle (TEC-2) arī tika svinīgi atklāta.

Gandrīz trešdaļu mazāk svešas elektroenerģijas - tādas cerības ar Rīgas TEC-2 rekonstrukciju saista uzņēmums Latvenergo.

 

Jaunā energobloka būvniecība tika uzsākta 2006.gada 13.septembrī un tas uzskatāms par modernāko koģenerācijas stacijas projektu Baltijas reģionā. Projekta kopējās būvniecības izmaksas ir 178 miljoni eiro (124,6 miljoni latu).

 

Būvniecības darbu ģenerāluzņēmējs bija Spānijas kompānija "Iberdrola", savukārt tehnisko specifikāciju būvniecības konkursam sagatavoja Šveices uzņēmums "Colenco Power Engineering". Galvenais vietējais būvdarbu veicējs bija Latvijas uzņēmums SIA "Latvijas energoceltnieks".


Jaunais energobloks uzskatāms par modernāko koģenerācijas stacijas projektu Baltijas reģionā, norāda Latvenergo.

 

Ņemot vērā, ka šis projekts uzskatāms par lielāko industriālā objekta celtniecību atjaunotās Latvijas vēsturē, savukārt kā galvenie Rīgas TEC-2 rekonstrukcijas darbu veicēji tika izvēlēti Spānijas energokompānija "Iberdrola Ingenieria y Construccion", Spānijas karalis nolēma pagodināt Rīgas otrās termoelektrocentrāles atklāšanas pasākumu ar savu klātbūtni.

 

Svinīgajā pasākumā piedalījās arī Latvijas prezidents Valdis Zatlers, ekonomikas ministrs Artis Kampars (JL), "Iberdrola" valdes priekšsēdētājs Ignasio Galans, "Iberdrola Ingenieria y Construccion" valdes priekšsēdētājs Ramons Migels un izpilddirektors Alberto Sikre, kā arī "Latvenergo" prezidents Kārlis Miķelsons. Pasākumā ar uzrunu uzstājās arī "Latvenergo" valdes loceklis Aigars Meļko.

 

TEC-2 atklāšana notika 6.maijā plkst.14. Pēc oficiālās ceremonijas preses pārstāvjiem tika piedāvāta iespēja pirmo reizi speciālistu pavadībā klātienē iepazīt jaunizbūvētā energobloka darbu.

 

TEC-2 jaunais energobloks darbu uzsācis 2009.gada 13.janvārī Rīgas rajona Aconē, pirms tam vairākus mēnešus strādājot testa režīmā. Līdz ar jaunā 420 megavatu (MW) energobloka pabeigšanu, tikusi ievērojami paaugstināta TEC-2 energoefektivitāte, samazinot Latvijas energoatkarību par vidēji 30%. Jaunā energobloka darba uzsākšana mazinās nepieciešamību pēc elektroenerģijas importa par vidēji 1400 gigavatstundām gadā.

 

Efektīvi izmantojot kurināmo, jaunais energobloks uz vienu siltuma vienību saražos trīs reizes vairāk elektroenerģijas, reizē līdz minimumam samazinot stacijas kaitīgo ietekmi uz vidi. TEC-2 elektriskā jauda pieaugs no esošajiem 330 MW līdz aptuveni 600 MW.

 

vienkarsa.lv redakcija priecājas, ka neskatoties uz ekonomisko un finansiālo situāciju valstī, notiek Latvijai nozīmīgu projektu pabeigšana.

 


 

  • : 0

»